پیش‌بینی دوبرابر شدن تلفات ماهانه کرونا در آمریکا

به گزارش باغین نیوز؛ به نقل از فارس، نتایج مدل‌سازی وضعیت شیوع کرونا در آمریکا نشان می‌دهد این کشور ظرف یک ماه آینده بدترین فاز همه‌گیری این بیماری را تجربه خواهد کرد.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، موسسه معیارهای سلامت وابسته به دانشگاه واشنگتن پیش‌بینی کرده است شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در ماه ژانویه به ۱۵۰ هزار نفر خواهد رسید. این در حالی است که در ماه گذشته میلادی (دسامبر) حدود ۷۷۵۰۰ نفر در آمریکا در اثر این بیماری جان باختند.

تا کنون نزدیک به ۳۵۰ هزار آمریکایی در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند و تعداد مبتلایان نیز از مرز بیست میلیون نفر گذشته است.

روزهای پنجشنبه و جمعه، تعداد موارد بستری روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بیش از ۱۲۵ هزار نفر برآورد شده است و نگرانی‌هایی درخصوص افزایش این آمار و ارقام وجود دارد.

این در حالی است که کرونای انگلیسی که تا ۷۰ درصد قدرت شیوع بیشتری نسبت به سویه قبلی دارد نیز وارد چند ایالت آمریکا شده و اوضاع را از قبل نیز پیچیده‌تر کرده است.

با وجود آغاز توزیع واکسن «فایزر-بیون‌تک» در آمریکا، مقامات بهداشت و درمان این کشور تأکید کرده‌اند ماه‌ها طول می‌کشد تا بخش‌های مختلف جامعه واکسینه شوند.

«آنتونی فائوچی» از کارشناسان بیماری‌های عفونی دولت آمریکا تأکید کرده ایجاد ایمنی جمعی، نیازمند واکسینه شدن حدود نود درصد از جمعیت این کشور است.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *