اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
رئیس شورای شهرباغین: اولویت اول شورا رفع مشکل درمانی و آب شهر باغین است
رئیس شورای شهرباغین روز گذشته درجمع نمازگزاران جمعه ی این شهر گزارش مختصری از فعالیت های صورت گرفته ی این شورا از ابتدای کار دوره ی پنجم شورا بیان کرد.
حسن یزدیزاده با بیان اینکه مسئله ی درمانی و بیمارستان و همچنین آب شرب در اولویت اول رفع مشکلات شهرمی باشد خاطر نشان کرد:با هماهنگی امام جمعه ی باغین پیگیر وضعیت درمانگاه باغین و شبانه روزی کردن آن هستیم و دراین راستا تاکنون جلسات و دیدارهایی صورت گرفته است.


وی اظهار داشت:طی جلسات متعدد با حضور نمایندگان اداره آب و فاضلاب شهرستان کرمان برای رفع مشکل کم آبی شهرمان قدم برداشتیم که مسئولین امر قول مساعد برای بهبود وضعیت کنونی دادند.
رئیس شورای شهرباغین در ادامه به سایر مشکلات و روند پیگیری آن اشاره کرد که براین اساس در خصوص طرح دوربرگردان های ورودی شهرباغین از برگزاری جلساتی با حضور نماینده ی پلیس راه و اداره ی راه و شهرسازی خبر داد و دراین باره گفت: مقرر شد با همکاری محمد حسنی مدیریت مجتمع رفاهی روبروی پایانه ی حمل و نقل کرمان این مشکل مرتفع گردد.
یزدیزاده سپس به مشکل سندهای ملکی شهروندان نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد با قول مساعد مسئولین امر در شهرستان ، تا پایان سال جاری این مشکل نیز رفع خواهد شد.
حسن یزدیزاده در بخش دیگر از صحبت های خود به پیگیری بحث اشتغال جوانان این شهر اشاره کرد و در این رابطه از جلسه با مدیران برخی شرکت ها و کارخانجات صنعتی همچون سیمان ممتازان خبر داد.وی در این باره گفت:بنده به نمایندگی از شورای شهر از برخی کارگاههای و شرکت های اطراف بازدید کردم و از مدیران این شرکت درخواست همکاری برای جذب نیروی بوی داشتم که در چند مورد(بانوان) عملیاتی شد.
رئیس شورای شهرباغین از تشکیل هیات های ورزشی شهرباغین با همت مهندس جعفری شهردار باغین خبر داد.وی در این باره گفت:ریاست هیات پهلوانی کرمان در خصوص احداث زورخانه ی شهرباغین و جذب خیرین برای این امر قول مساعد داد.
حسن یزدیزاده در ادامه به تامین روشنائی ابتدای جاده ی بردسیر با همکاری روسای سابق و فعلی اداره ی برق باغین ، راه اندازی چاه آب برای تامین آبیاری فضای سبز شهری ، تشکیل جلسه ی ستاد بحران به مدیریت مهندس جعفری شهردار باغین ، بازدید از مدارس شهرباغین و رفع موقت مشکل عدم ایمنی مدرسه ی شهید حمیدنامجو اشاره کرد.
وی در خصوص مشکل مدرسه ی شهید حمیدنامجو پس از وقوع زلزله ی هفته ی گذشته که موجب نگرانی و اعتراض اولیا و مربیان شد گفت:طی جلسه ای باحضور نمایندگان اداره ی آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان مقرر شد دانش آموزان این مدرسه موقتا در مجتمع آموزشی حاج حسین شجاعی به تحصیل ادامه دهند و این امر با حمایت و همکاری ناهید شجاعی مدیر مجتمع آموزشی حاج حسین شجاعی محقق شد.
یزدیزاده در این خصوص از نشستی با حضور دکتر غلامعلی پور ریاست دانشگاه پیام نور واحد باغین خبر داد و تاکید کرد ، فضای و وسعت فعلی مدرسه راهنمائی پسرانه ی باغین به هیچ عنوان مناسب و زیبنده ی دانش آموزان پسر در این مقطع نیست و امیدواریم با همکاری ریاست دانشگاه این مشکل نیز تا حدودی مرتفع گردد.
برگزاری جلسه ی هم اندیشی با معاون قوه ی قضائیه و رئیس پزشکی قانونی کشور از دیگر کارهای صورت گرفته در دوره ی جدید شورا بود که رئیس این شورا به آن اشاره کرد و در این باره گفت:در نشست صمیمی که با دکتر شجاعی داشتیم وی در خصوص احداث استخر شنا در شهرباغین قول مساعد دادند.وی گفت: طبق گفته ی دکتر احمدشجاعی دبیرکل مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع) کلنگ احداث استخر شنا در باغین تا ابتدای سال آینده زده خواهد شد.حسن یزدیزاده در ادامه از سایر خیرین شهر باغین نیز تشکر کرد و در این راستا از محمود شجاعی بدلیل احداث کلینیک شبانه روزی و ناصرعلمدار بخاطر صرف هزینه ای بالغ بر 200 میلیون ریال برای روشنائی سالن ورزشی در سال گذشته و کمک هایی به مرکز درمانی تشکر و قدردانی نمود.


ریاست شورای شهرباغین در بخشی دیگر از صحبت های خود از هماهنگی با مسئولین موکب حرم تا ظهور برای اسکان زائرین عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی خبرداد و در این باره گفت:با همکاری هیات امام حسن مجتبی(ع) باغین از سال آینده زائران باغینی که در ایام پیاده روی اربعین حسینی به عتبات عالیات مشرف خواهند شد در این موکب اسکان داده خواهند شد.
بدهی شورای اسلامی شهر و شهرداری از دوره ی گذشته مسئله ی مهمی بود که ریاست شورای شهر به آن اشاره کرد.وی در این خصوص اظهار داشت: براساس قولی که از زمان انتخابات در خصوص صداقت و شفاف سازی به مردم شهرم دادم باید به این نکته اشاره کنم که میزان بدهی شورای شهر و شهرداری مبلغ 21 میلیاردو 326 میلیون ریال می باشد که همین امر باعث تاخیر در انجام برخی کارها شده است.مردم شهرباغین صبور باشند تا شورای شهر با راهکارهایی امورات را پیش ببرد.
ریاست شورای اسلامی شهرباغین در دوره ی پنجم این شورا در پایان صحبت های خود خطاب به روسای ادارات شهرباغین گفت:برخی مسئولین و روسای ادارات تنها وقت خود را در این شهر در ساعت اداری صرف میکنند و این امر موجب گلایه مندی برخی شهروندان شده است.در این خصوص شورای شهر با حمایت مردم اجازه نخواهند داد مسئولی در این شهر فقط برای ساعتی رفع تکلیف حضور داشته باشد و مسئولین باید بدانند رفع مشکل مردم و تکریم ارباب رجوع باید سرلوحه کارشان قرار گیرد.
حسن یزدیزاده در پایان ضمن تشکر از حمایت و صبوری مردم شهرباغین تقدیر و تشکر کرد و گفت: توقع ما از شهروندان این است که اگر با مشکلی در شهر مواجه میشوند ابتدا انرا با ما درمیان بگذارند و اگر از طرف ما و مسئولین ذیربط اقدامی در راستای رفع آن مشکل صورت نگرفت آنرا در فضای مجازی مطرح کنند.وی گفت:درب شورا و شهرداری بروی همه ی مردم باز است و ما با روی باز پذیرای همه ی شما مردم خواهیم بود.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات