کرونا در جهان| شمار بهبودیافتگان از ۸۱ میلیون نفر عبور کرد

همزمان با عبور تعداد مبتلایان جهانی ویروس کرونا از ۱۰۹ میلیون نفر، شمار بهبود یافتگان از این بیماری نیز به ۸۱ میلیون نفر رسید.

کرونا در جهان| شمار بهبودیافتگان از ۸۱ میلیون نفر عبور کرد

به گزارش باغین نیوز؛ به نقل از فارس، آمار وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد یکشنبه از ۱۰۹ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۱۰۹,۰۶۸,۸۵۳ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۲,۴۰۳,۳۶۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۸۱,۰۶۰,۱۴۷ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با ۲۸,۱۸۸,۸۸۵ نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با ۴۹۵,۷۶۳  جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است. 

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۵.۸۷ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۰.۰۱ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا ده میلیون و نهصد هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با نه میلیون و هتشصد هزار مبتلا یعنی ۹ درصد کل بیماران، قرار دارد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود سی‌ودو میلیون و دویست‌وهشتاد هزار مبتلا و تقریبا ۷۱۵ هزار فوتی، و قاره اروپا با سی‌ودو میلیون و صدوسی هزار مورد ابتلا و ۷۶۴ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

در انگلیس نیز ابتلای چند انگلیسی به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به گونه آفریقای جنوبی، باعث موجی از نگرانی درباره آغاز انتشار این نوع بیماری در این کشور شده است.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *