نظامی افغانستان در حمله طالبان کشته شدند

رئیس شورای ولایتی بدخشان افغانستان امروز از کشته و زخمی شدن ۱۴ نظامی این کشور در حمله طالبان به یک پاسگاه نیروهای ارتش خبر داد.

به گزارش باغین نیوز، به نقل از خبرگزاری اطلس، در حمله طالبان به پاسگاهی در ولایت بدخشان واقع در افغانستان، ۸ نظامی این کشور کشته و ۶ فرد دیگر زخمی شدند.

به گزارش اطلس، «بشیر احمد صمیم» رئیس شورای ولایتی بدخشان در شمال شرق افغانستان امروز یکشنبه در این باره اعلام کرد: اعضای طالبان به یک پاسگاه نیروهای ارتش در شهرستان «وردوج» این ولایت حمله کردند.

رئیس شورای ولایتی بدخشان در ادامه اضافه کرد که در این حمله ۱۴ نظامی این کشور کشته و زخمی شدند.

این گزارش به شمار تلفات احتمالی گروه طالبان اشاره‌ای نکرده است.

این در حالیست که نیروهای اشغالگر خارجی به سرکردگی آمریکا ابتدا قرار بود تا دیروز اول ماه می سال جاری میلادی از افغانستان خارج شوند؛ اما جو بایدن رییس جمهور آمریکا با نقض توافق دوحه پیشتر اعلام کرد که این اقدام تا ۱۱ سپتامبر طول خواهد کشید؛ رویدادی که عدم عمل به وعهده ها توسط واشنگتن را بیش از پیش آشکار کرد.

از سوی دیگر کنفرانس استانبول با محوریت روند صلح افغانستان که پیشتر به تعویق افتاده بود، پس از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

در این نشست نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان با حضور نمایندگان کشورهای مختلف و سازمان ملل متحد در مورد آتش‌بس در افغانستان و نظام آینده این کشور مذاکره خواهند کرد.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *