قابل کنترل بودن گونه جدید کرونا

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد گونه جدید ویروس کرونا که در انگلیس کشف شده است با وجود داشتن سرعت بیشتر شیوع، خارج از کنترل نیست.

ماریا ون کرخوف، مدیر بخش همه‌گیری سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت بر اساس آنچه به این نهاد بین‌المللی اعلام شده است آنها در حال بررسی افزایش نرخ تکثیر ویروس از 1.1 به 1.5 هستند.

مایکل رایان، مدیر برنامه فوریت‌های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت هم با بیان اینکه میزان تکثیر در مراحل مختلف این همه‌گیری گاهی بالاتر از 1.5 بوده و کنترل شده است گفت: وضعیت فعلی نیز خارج از کنترل نخواهد بود.

او در ادامه تأکید کرد: حتی اگر روند همه‌گیری این ویروس تشدید شده باشد نیز می‌توان جلوی آن را گرفت.
این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت در ادامه با ابراز اینکه اقدامات فعلی، اقدامات مناسبی هستند، گفت: «ما باید آنچه را تا به حال انجام داده‌ایم شدیدتر کنیم و در زمان بیشتری ادامه دهیم تا مطمئن شویم می‌توانیم این ویروس را تحت کنترل درآوریم.»

این در حالی است که مت هانکوک، وزیر بهداشت انگلیس روز یک‌شنبه اعلام کرد که گونه جدید ویروس کرونا از کنترل خارج و باعث نگرانی میان اروپاییان شده است.

بسیاری از کشورهای جهان از روز یکشنبه مرزهای خود را به‌روی مردم انگلیس و آفریقای جنوبی برای جلوگیری از گسترش بیشتر گونه جدید ویروس کرونا بسته‌اند. آفریقای جنوبی نیز با گونه دیگری از ویروس کرونا مواجه بوده است.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *