راه اندازی ایستگاه پلیس راه گردنه کوه پنج

به گزارش باغین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان کرمان، سرهنگ علی رضایی، رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: محور کرمان ـ سیرجان یکی از پر ترددترین و پرحادثه خیز‌ترین محور‌های استان کرمان است.

او افزود: گشت‌های پلیس راه سیرجان، عملیات کنترل ترافیک از مبدا شهرستان سیرجان تا محدوده کوه پنج و گشت‌های پلیس راه باغین، عملیات کنترل ترافیک از مبدا شهرستان کرمان و جاده بردسیر تا گردنه خانه سرخ این محور را بر عهده دارند.

سرهنگ رضایی بیان کرد: علاوه بر ترافیک سنگین در محور کرمان ـ سیرجان، وجود گردنه خانه سرخ در محدوده کوه پنج و سردسیری بودن این منطقه، باعث شده تا در فصل زمستان شاهد انسداد این محور بر اثر ریزش برف باشیم.

او تصریح کرد: گشت‌های پلیس راه همه روزه به صورت ۲۴ ساعته در این محدوده مستقر بوده و از سوانح رانندگی جلوگیری کرده و با متخلفان رانندگی برخورد قانونی می‌کنند.

سرهنگ رضایی گفت: علاوه بر این ماموریت، همواره در سال‌های گذشته شاهد بودیم که به علت ریزش برف و همراه نداشتن تجهیزات ایمنی از سوی رانندگان، وسائط نقلیه آنان در این گردنه قادر به حرکت نبوده و جان سرنشینان خودرو به علت سرما به خطر افتاد است و تیم‌های پلیس راه به آنان امداد رسانی کرده اند.

او بیان کرد: افسران پلیس راه در زمان بارش برف و در سرمای شدید در این محور، ساعت‌های زیادی را صرف کمک به مسافران و رانندگان کرده اند تا سلامت آنان حفظ شود.

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان بیان کرد: به همین منظور، راه اندازی ایستگاه پلیس راه در گردنه برف گیر کوه پنج از سوی پلیس مطرح شد تا عوامل گشت اعزامی از مرکز استان و یا تیم‌های گشت پلیس راه سیرجان با استقرار دائم در این محل، بتوانند ماموریت خود را اجرا کنند.

او تصریح کرد: امیدوارم با راه اندازی ساختمان ایستگاه پلیس راه در آینده‌ای نزدیک، شاهد کاهش سوانح رانندگی بوده و  برای پیشگیری از تصادفات و ارتقای سلامت سفر گام موثری برداریم.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *