دلایل کند شارژ شدن باتری تلفن همراه

گوشی های هوشمند همواره از مهم ترین اختراعات بشر بوده است که این اختراع توانسته به بهترین شیوه  ممکن بر روی زندگی هریک از ما تاثیر بگذارد که اگر در طی اتفاقی ناگهانی، مشکلی برای گوشی هوشمند هر یک از ما رخ دهد، شاید بتوانیم یک هفته اول را به سختی تحمل کنیم. اما از آن به بعد واقعا جای خالی چیزی را هر روز احساس خواهیم کرد.

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی‌های هوشمند را آزار می‌دهد آهسته شارژ شدن باتری گوشی است. دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز این مشکل شوند در این مطلب شما را با 5 مورد از دلایل شایع آهسته شارژ شدن گوشی‌های اندرویدی آشنا خواهیم کرد.

1- استفاده از کابل نامناسب

اگر با استفاده از آداپتور اصلی تلفن همراه، افزایش مدت زمان شارژ تلفن همراهتان را احساس کردید، احتمال می رود که مشکل از کابل USB شارژر باشد.به خصوص زمانی که پارگی بر روی آن وجود داشته باشد ، حتما تغییر مدت زمان شارژ تلفن همراه را احساس خواهید نمود. 

2- منبع شارژ ضعیف

شارژ کردن گوشی با اتصال به کامپیوتر باعث می شود تا روند شارژ شدن گوشی کند شود و گوشی شما دیرتر شارژ شود. به طور کلی خروجی کابل USB از کامپیوتر به گوشی نسبت به استاندارد گوشی بسیار کم و ناچیز خواهد بود و شما نمی توانید نتیجه خوبی بگیرید.

3- دریچه شارژ گوشی باید تمیز باشد

پرزهای موجود در کیسه یا جیب می‌توانند جمع شوند و در توانایی شارژ صحیح تلفن شما در اتصال دهنده‌های تلفن دستکاری کنند. اگر فکر می‌کنید مسدود شدن درگاه منبع مشکلات شارژ شماست، خوشبختانه یک راه حل با تکنولوژی پایین برطرف شده است. فقط یک خلال دندان یا سنجاق را بگیرید و به آرامی هرگونه پرزی را از دهانه درگاه پاک کنید.

4- دیر شارژ شدن گوشی به علت برنامه های فعال

تغییر سرعت میزان شارژ تلفن همراه می تواند بنابر برخی برنامه های فعال باشند که میزان سرعت تلفن همراهتان را علاوه افزایش مدت زمان شارژ ، می توانند کاهش دهند. اگر می خواهید این مشکل را حل کنید، توصیه می شود که آخرین آپدیت ها را نصب نمایید و اجازه ندهید که برنامه های پر مصرف در دستگاه تلفن همراه شما باشند.

5- استفاده از باتری نامناسب

اغلب باتری هایی که امروزه در تلفن های همراه هوشمند استفاده می شوند،باتری های لیتومی می باشند که عمر بسیار بالایی دارند.اما شاید برای شما پیش آمده باشد که یک شب تا صبح تلفن همراهتان در شارژ باشد.

این اتفاق می تواند در عمر و افزایش میزان مدت شارژ تلفن همراه نیز موثر باشند.اما بطور کل عمر هر باتری لیتیومی حداقل به مدت 4-5 سال است که به نحوه نگهداری شما از آنها بستگی دارد.

اما زمانیکه شما احساس کردید که این اتفاق برای تلفن همراه شما افتاده است، راه حل اینجا است که باتری تلفن همراهتان تغییر دهید و از باتری های اورجینال و معتبر فروشگاه و نمایندگی های اصلی تلفن همراهتان خریداری نمایید.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *