تعزیرات حکومتی با مفسدان شبکه تولید و توزیع مرغ استان کرمان برخورد کند

گروه استان‌ها- استاندار کرمان گفت: فساد از شبکه تولید و توزیع مرغ استان کرمان باید جمع شده و تعزیرات حکومتی با مفسدان این شبکه بی‌رحمانه برخورد کند.

به گزارش باغین نیوز؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی زینی‌وند عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با بیان اینکه پشتیبانی امور دام توانایی تحویل و توزیع مرغ در بازار را ندارد اظهار داشت: نمی‌دانیم چرا وزارت جهاد کشاوورزی این مسئولیت را به شرکت پشتیبانی امور دام سپرده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام استان، مسئولیت دارد و باید برابر قانون عمل کند گفت: مشکل استان در تامین مرغ است و در توزیع مرغ کمتر مشکل داریم که با هم‌افزایی انجام می‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه میزان مرغ کشتار شده استان به تفکیک کشتارگاه‌ها باید به استانداری اعلام شود افزود: بر شبکه سنتی توزیع مرغ استان باید نظارت شود و نیازی به تجمیع نیست.

وی با اشاره به اینکه استاندار فارس طی نامه‌ای اعلام کرده که یک دانه مرغ هم به شما نمی‌دهیم ادامه داد: استاندار هرمزگان هم اعلام کرده که خودمان کمبود سیمان داریم و یک کیسه سیمان هم به کرمان نمی‌دهیم.

زینی‌وند با بیان اینکه در استان کرمان به شدت در تامین مرغ و سیمان با مشکل روبه‌رو هستیم و تمام ظرفیت تولید باید در استان توزیع شود عنوان کرد: در تولید و توزیع مرغ در استان دو خلاء وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه به میزان جوجه‌ریزی و نهاده‌ای که به مرغداری‌ها داده می‌شود به همان نسبت مرغ تحویل کشتارگاه داده نمی‌شود گفت: دومین خلاء ما این است که به میزان مرغی که به کشتارگاه‌ها برای کشتار تحویل داده می‌شود به همان نسبت گوشت وارد بازار نمی‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه نامه وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با مسئولیت نظارت پشتیبانی امور دام بر توزیع مرغ در بازار را قبول ندارم چرا که توانایی این کار را ندارد افزود: مگر این شرکت چند نفر نیرو در استان کرمان دارد؟

وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی پرونده‌های تخلف و فساد در شبکه تولید و توزیع مرغ را به سرعت بررسی کند گفت: فساد از شبکه توزیع مرغ استان کرمان باید جمع شده و پیگیر خواهیم بود تا شفاف‌سازی شود.

زینی‌وند بیان کرد: اگر لازم باشد تا سالم سازی شبکه تولید و توزیع مرغ استان کرمان هر روز جلسه خواهیم گذاشت و دست بردار نیستم، از سوی دیگر نباید مانع ورود مرغ از سایر استان‌ها شوید و از هر که بتواند مرغ وارد استان کند استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شخصاً مرغ خانه‌ام را از بازار تامین می‌کنم و با هر که تخلف کند برخورد خواهیم کرد افزود: هیچ مدیری حق ندارد ترک مسئولیت کند و با مدیر خاطی نیز برخورد می‌کنیم؛ تعزیرات حکومتی نیز با مفسدان شبکه تولید و توزیع مرغ بی‌رحمانه برخورد کند و ما نیز حمایت می‌کنیم.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *