بازگشت ده‌ها میلیارد ریال به خزانه طی سال گذشته در کرمان

کرمان – رئیس سازمان بازرسی استان کرمان گفت: طی سال گذشته بر مبنای اقدامات حفاظتی و نظارتی قانونی این سازمان، ده‌ها میلیارد ریال وجه به حساب خزانه عودت داده شده است.

به گزارش باغین نیوز؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، احمد آبیار ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان افزود: طی سال گذشته در مجموع ۲۶۰ مورد بازرسی در سطح استان کرمان انجام شده که بر این اساس ۲۹۴ متخلف اداری، ۳۷ متخلف انضباطی و ۱۴۰ متهم به اتهام جرایم کیفری به مراجع ذیصلاح معرفی شده‌اند.

وی به ارائه ۸۰ گزارش هشداری و ۲۷۸ گزارش اثربخش طی سال گذشته نیز اشاره کرد و ادامه داد: مبالغ مناقصه‌ها و مزایده‌های لغو یا ابطال شده در سال گذشته نیز ۴۶۷ میلیارد و ۲۴۴ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۱۰۰ ریال بوده است.

بازرس کل استان کرمان در ادامه مبارزه با زمین خواری را یکی از وظایف سازمان بازرسی برشمرد و گفت: در این راستا در استان کرمان پرونده‌های متعددی تشکیل شده است که در نهایت بر مبنای اقدامات و پیگیری سازمان بازرسی کل استان کرمان طی سال گذشته ۵۶۹ هزار و ۲۴۹ مترمربع اراضی شهری و ۱۸۷.۵ هکتار اراضی زراعی، مرتع و جنگل اعاده شده است.

آبیار با اشاره به این مطلب که در سال گذشته اقدامات بی نظیری برای مبارزه با این پدیده در استان کرمان انجام شده است، تاکید کرد: با کارکنان اداراتی که با تبانی در موضوع زمین خواری دخالت داشته باشند نیز به صورت جدی برخورد می‌شود.

مدیرکل بازرسی استان کرمان ضمن بیان این مطلب که اهتمام و تلاش همه مسئولان دستگاه‌های سه گانه در استان کرمان بر این است که استان کرمان از نظر سلامت اداری ارتقا یابد، افزود: در رابطه با کاهش فساد اداری در استان کرمان، پیگیری‌ها به صورت جدی در حال انجام است و تاکنون نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

آبیار ادامه داد: اقدامات استان کرمان در برخورد با مفاسد اداری و مالی خوب بوده و دستگاه قضائی استان کرمان نیز در این زمینه خوب عمل کرده است.

بازرس کل استان کرمان در ادامه ارتقای فرهنگ نظارتی مردم را یک ضرورت برشمرد و گفت: اگر مردم در صحنه حضور یابند و موارد فساد اداری و مالی را اطلاع رسانی کنند، شاهد نتایج بهتری در مبارزه با مفاسد خواهیم بود.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *