امسال یادواره شهدای شهر جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا برگزار نمیشود.

دوازدهمین یادواره 56 شهید گلگون کفن باغین و 3 شهید گمنام که هر ساله در بیست و هشتم ماه صفر مصادف با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام و امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار می شد ،امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم لغو و هزینه های آن صرف ساخت و ساز حرم مطهر شهدای گمنام و مشارکت در رزمایش کمک های مومنانه می شود.

امام جمعه شهر باغین در گفتگو با خبرنگار باغین نیوز، افزود :در یازده سال گذشته یادواره شهدای منطقه شهید پرور باغین با شکوه و عظمتی مثال زدنی در 28 ماه صفر برگزار می شد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مراسم لغو و با هماهنگی اعضای ستاد هزینه برگزاری این مراسم، صرف تهیه بسته های معیشتی و ساخت و ساز حرم شهدای گمنام شهر باغین می شود.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل زاده با اعلام اینکه در ابتدای امسال با کمک بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و همکاری خیرین باغین مبلغ 1 میلیارد ریال جهت آغاز ساخت حرم مطهر شهدای گمنام تهیه شده تصریح کرد آهن آلات مورد نیاز جهت ساخت بنا خریداری شده و ان شاءالله با بودجه ای که قرار است از عدم برگزاری یادواره شهدا به این مکان اختصاص یابد، بزودی کار ساخت حرم شهدای گمنام آغاز می گردد.

وی در ادامه افزود: بخش دیگری از کمک ها نیز در جهت کمک به خانواده های آسیب دیده از شیوع کرونا اختصاص می یابد و در اختیار ستاد رزمایش کمک مومنانه و مواسات قرار خواهد گرفت.

امام جمعه باغین در ادامه گفت مردم ولایت مدار شهر باغین میتوانند با مراجعه به مرکز نیکوکاری الغدیر دفتر امام جمعه و حوزه مقاومت بسیج ولیعصر (عج) و اهدای کمک های نقدی و غیر نقدی، در امر ساخت و ساز حرم شهدای گمنام مشارکت کنند.

وی در پایان با بیان اینکه حتی در دوران کرونایی نیاز است نام و یاد شهدا زنده نگه داشته شود تصریح کرد، بهتر است در فضای مجازی و در تمامی مساجد و مراکز فرهنگی و سطح شهر با نصب تصاویر شهدا یاد لاله های گلگون شهر باغین زنده نگه داشته شود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *