آیا ارگانی برای نظارت بر مصوبه تعطیلی اصناف در شهر وجود دارد/ ساعت 9 شب منع رفت و آمد در شهر رعایت می شود؟

بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد از اول آذرماه اصناف کشور در گروه مشاغل دو، سه و چهار به مدت دو هفته تعطیل شوند. اما طبق شواهد خبرنگار باغین نیوز از دایر بودن مغازه ها در شهر باغین خبر می دهد.

به گزارش باغین نیوز، شاهد تاخت و تاز بی سابقه کرونا در کشور و استان هستیم و به سبب آن نیز شهر باغین از این موضوع مستثنی نبوده و روند رو به افزایش سریع آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به خود گرفته که طی هفته گذشته با رشد دو برابری به 21 نفر رسید. البته به نظر می رسد آمار مبتلایانی که به صورت رسمی اعلام می شود به صورت غیر رسمی بیشتر از این می باشد.

مشاهدات در سطح شهر حکایت از این دارد که با گذشت 10 روز از طرح تعطیلی دو هفته ای اصناف، بیشتر کسبه باز بوده و در حال فعالیت هستند. این در حالی است که طی جلسه چند هفته پیش ستاد مقابله با کرونا شهر باغین نهادهایی به منظور نظارت بر این امر مشخص گردیدند، اما شاید بتوان گفت تنها خروجی جلسه ستاد مقابله کرونا شهر، بستن نصفه و نیمه بهشت زهرا بود و بس و دیگر خبری از تذکر به اصناف برای رعایت موارد بهداشتی و تعطیلی دیده نمی شود.

به هر حال اصناف شهر وضعیت قرمز شهر را می بینند و باید دلسوزانه رفتار کنند، البته دولت نیز باید با اختصاص تسهیلات لازم و حمایت از اصناف موجب دلگرمی این قشر شود.

منع تردد از ساعت 9 شب برای جلوگیری از تجمعات دیگر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بود که به دلیل نبود ناظر در شهر باغین رعایت نمی شود و شاید بتوان با هماهنگی و گرفتن مجوز از نیروهای بسیج، کلانتری و پلیس راه باغین به جای پلیس راهنمایی و رانندگی در ساعات منع تردد به صورت گشت های شبانه در سطح شهر استفاده کرد.

امیدواریم مسئولین شهر آستین همت را بالا زده و برای جلوگیری از انتشار سریع این ویروس اقدام قابل قبولی انجام دهند که این امر همکاری کسبه و شهروندان را می طلبد.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *