آخرین وضعیت منطقه سیل‌زده گلباف| تخریب ۳.۵ کیلومتر از خط انتقال برق گلباف؛ تردد به‌سختی در حال انجام است

گروه استان‌ها ـ مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: سیلاب ۳.۵ کیلومتر از خط انتقال برق گلباف را به‌شدت تخریب کرده و در زمان حاضر تردد به‌سختی انجام می‌شود.

به گزارش باغین نیوز؛ به نقل از تسنیم، مجید سعیدی ، با تسلیت درگذشت 6 نفر از نیروهای شرکت برق شمال استان کرمان اظهار داشت: عصر روز گذشته به‌دلیل بارش شدید باران و ریزش تخته‌سنگ‌های بزرگ از ارتفاعات به‌روی خط انتقال 20 کیلومتر برق تعدادی از روستاهای بخش گلباف شهرستان کرمان قطع شد.

وی ادامه داد: پس از فروکش کردن باران و مساعد شدن هوا نیروهای اداره برق گلباف به منطقه اعزام شدند و پس از بررسی و ارزیابی خسارات، براساس وظیفه سازمانی خود تعمیر خطوط انتقال برق را آغاز می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه منطقه‌ای که این نیروها در حال کار بودند حالت تنگه و کانال داشت گفت: این نیروها به‌یک‌باره براثر بارش مجدد بسیار شدید باران و جاری شدن روان‌آبها از ارتفاعات محل کار، غافلگیر و گرفتار سیلاب می‌شوند و جان خود را در حین انجام وظیفه از دست می‌دهند.

وی با عنوان اینکه حدود 3.5 کیلومتر از خط انتقال برق این منطقه به‌شدت تخریب شده است بیان کرد: در زمان حاضر برق برخی از روستاهای نسک، کشیت و هرمک قطع است که دو دستگاه دیزل ژنراتور به منطقه اعزام شده است و تا فردا صبح برق منطقه به‌طور موقت وصل می‌شود.

سعیدی با اعلام اینکه آبرسانی به مردم این منطقه نیز به‌صورت سیار در حال انجام است ادامه داد: تجهیزات و لوازم برق اضطراری نیز برای راه‌اندازی سایت‌های مخابراتی نیز توسط اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به منطقه ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه مسیرهای دسترسی منطقه نیز توسط عوامل اداره‌کل راهداری بازگشایی می‌شود و در زمان حاضر تردد به‌سختی انجام می‌شود گفت: خسارت وارده از بارندگی‌های اخیر در کل استان در حال ارزیابی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان عنوان کرد: عملیات لایروبی رودخانه و احداث سیلبند و داکت‌های حفاظتی که از سال گذشته در 13 شهرستان استان از سوی ستاد مدیریت بحران استان و با مدیریت معاونت عمرانی استانداری و همکاری ارتش و دستگاه‌های اجرایی آغاز شده، در ایمن‌سازی منطقه و کاهش خسارات به  واحدهای مسکونی بسیار مؤثر بوده است.

وی با تصریح به اینکه “خسارت وارده به بخش کشاورزی که همیشه شاهد آن هستیم نیز به‌دلیل عدم رعایت برخی نکات از سوی خود کشاورزان است” اضافه کرد: این موارد باعث می‌شود گل‌ولای سیلاب‌ها وارد مزارع کشاورزی شود.

پایان خبر/باغین نیوز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *